Wiosenna wymiana opon

Wiosenna wymiana opon

Aktulności Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

W naszym klimacie rozsądni kierowcy wymieniają opony dwa razy do roku i właśnie nadchodzi wymiana opon zimowych na letnie.

Wiosenna wymiana opon

Wprawdzie część z właścicieli aut jeździ na tzw. oponach uniwersalnych, ale nie jest to rozwiązanie polecane przez mechaników samochodowych, gdyż takie opony oznaczają, chociażby zwiększone zużycie paliwa.

Najlepszym rozwiązaniem jednak nie jest w tym wypadku wymiana samych opon, ale całych felg, a więc kół i wielu kierowców właśnie takie rozwiązanie wybiera. Wiąże się to i z wygodą, ale i z koniecznością wyważania kół oraz ustawieniem ich zbieżności. Bez tego opony będą bowiem zużywały się nierównomiernie, a ich żywotność nie tylko nie potrwa przez sezon, ale zostanie skrócona znacznie bardziej. Takie zaś nierównomiernie zużyte opony natomiast, to już niebezpieczeństwo podczas jazdy i dla samego kierowcy, jak i dla innych użytkowników dróg oraz zagrożenie mandatem karnym.

Nie każdy kierowca wiosną decyduje się na przegląd techniczny, chociaż byłoby to najlepszym rozwiązaniem przy jednoczesnej wymianie opon. Po zimie bowiem dobrze jest sprawdzić stan auta i wulkanizacja to za mało, gdyż najlepiej to zrobi mechanik samochodowy.

Jeżeli jednak nie decydujemy się na taki krok, to przynajmniej powinniśmy sprawdzić poziomy płynów w aucie, jak płyn do chłodnicy, czy też płyn hamulcowy i oczyścić z błota pośniegowego podwozie samochodu. Zalegające błoto z resztkami soli bowiem z czasem będzie mieć negatywny wpływ na materiały, z których wykonano podwozie i w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wjazd na kanał i użycie myjki wysokociśnieniowej.

Artykuł powstał dzięki portalowi Ubezpieczenie Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments