Michelin Crossclimate+

Michelin Crossclimate+

Aktulności Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

Opony Michelin uznawane są za jedne z najlepszych na świecie. Francuski wytwórca ogumienia produkuje również opony letnie, których można używać zimą. Opinie o oponach Michelin Crossclimate+ wskazują, że znalazły one uznanie ekspertów i klientów.

Michelin Crossclimate+

Uzyskały również potwierdzenie tych opinii w wyniku wielu testów i prób. Do największych zalet opon Michelin Crossclimate+ zaliczyć można:

– wygodę użytkowania opon całorocznych,
– bardzo dobre parametry niezależnie od pory roku,
– wysoką odporność na zużycie co jest głównym mankamentem większości opon wielosezonowych.

Opony Michelin Crossclimate+

Wyżej wymienione opony Michelin są oponami letnimi, na których można jeździć również w zimie. Nie należy ich mylić z oponami całorocznymi, ponieważ zdecydowanie różnią się od nich parametrami. Doskonale nadają się dla samochodów w klasie małych aut miejskich, kompaktów, kombi, sedanów oraz małych aut dostawczych. Ogumienie to cechuje się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi, niską emisją hałasu poniżej 70 dB. oraz niskim zużyciem.

Crossclimate+ zostały poddane wielu testom porównawczym z ogumieniem sezonowym innych producentów. Niezależne testy przeprowadzone między innymi przez TUV SUD Product Service oraz DEKRA wykazały, że opona francuskiego producenta ma porównywalną drogę hamowania na suchej nawierzchni jak referencyjna opona letnia.

Na mokrej nawierzchni, która obecnie dominuje zimą, jesienią oraz wiosną opona uzyskała bardzo dobrą klasę hamowania B. To, co wyróżnia model Crossclimate+ to fakt, że jest oponą stricte letnią, ale można z powodzeniem korzystać z niej coraz rzadziej mroźną i śnieżną, ale jednak atakującą od czasu do czasu zimą. Michelin posiada oznaczenie „trzech szczytów i śnieżynki”, co świadczy o uzyskaniu certyfikatu zimowego 3PMSF.

Opinie o Michelin Crossclimate+ są niezwykle dla nich korzystne, co potwierdza tylko tezę, że warto zainwestować w opony premium, szczególnie jeśli chcemy korzystać z opon cały rok, bez konieczności zmiany opon letnich na zimowe. Model Crossclimate+ dostaniemy w rozmiarze od 15 do 19 cali.

Bieżnik Michelin Crossclimate+

Francuska opona Crossclimate+ może pochwalić się pozytywnymi opiniami oraz bardzo dobrymi parametrami, dzięki dwóm czynnikom. Pierwszym jest zastosowanie do jej budowy innowacyjnej mieszanki gumowej, zapewniającej dobrą przyczepność do nawierzchni niezależnie od temperatury. Drugim decydującym czynnikiem jest bieżnik, będącym owocem doświadczenia oraz zaawansowanej technologii, użytej do jego zaprojektowania.

Bieżnik, jaki został zaprojektowany dla tej opony, jest połączeniem sztywnych klocków z fazowanymi krawędziami, które zapewniają doskonałą przyczepność na suchej nawierzchni. Bieżnik od zewnątrz ułożony jest równolegle, ale wraz ze schodzeniem się do środka opony przybiera kształt litery „V”. Wspomniany kształt wzmacnia efekt zazębiania, co wpływa na dobre właściwości jezdne na śniegu. Najważniejszym elementem bieżnika opony Michelin Crossclimate+ są jednak samoblokujące się lamele 3D, które na całej wysokości bieżnika zapewniają doskonałe właściwości jezdne. Podczas zużywania się opony w jej bieżniku pojawiają się kanaliki, zapewniające doskonała przyczepność na śniegu.

Artykuł powstał dzięki portalowi Mieszkanie Kołobrzeg

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments